ortopedia

KWASY HIALURONOWE
Artosyal M
ORTOPEDIA

ARTOSYAL M JEST BEZPIECZNĄ, POTWIERDZONĄ BADANIAMI KLINICZNYMI, METODĄ LECZENIA CHORYCH STAWÓW.
Przeznaczony jest dla pacjentów: cierpiących na choroby zwyrodnieniowe stawów w przypadkach patologii traumatycznych i regeneracyjnych stawu: barkowego, ramiennego, łokciowego, nadgarstka, palców, biodrowego, kolanowego, stawów międzywyrostkowych.
Z bólem wynikający z ograniczenia mobilności stawów cierpiących z powodu nietolerancji lub słabej skuteczności niesteroidowych leków przeciwzapalnych w przypadku kontuzji sportowych.
Dystrybutor w Polsce Medra Pharma; www.medrapharma.pl; kontak@medrapharma.pl

ARTOSYAL składa się z kwasu hialuronowego wytwarzanego przez bakterie Streptococcus equi, o stężeniu 2% w buforze fizjologicznym. Charakteryzuje się właściwościami lepkosprężystymi, dlatego sprzyja normalizacji lepkości mazi stawowej obecnej w przestrzeni wewnątrzstawowej.

Specyfikacja:

– Medical Device Class III

– Zawartość Sodium hyaluronate w preparacie: 40 mg/2ml – Stężenie: 2 %

– Waga molekularna: 1.5-2.0 mln Da

– Pochodzenie: biofermentacja – pH: 6.5 – 7.5

– Osmolarność: 300 mOsm/kg

– Sterylizacja: zgodna z Ph. Eur.

– Magazynowanie: w temperaturze 2O – 25 C

– Termin przydatności: 2 lata od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu

– Certyfikat CE 1984

 

 

 

Skład:

Hialuronian sodu (20mg/ml), jednozasadowy dwuwodny fosforan sodu, dwuzasadowy dwunastowodny fosforan sodu, woda do iniekcji. Jedna strzykawka zawiera 2,0 ml roztworu apirogennego, sterylizowanego ciepłem wilgotnym. jest wskazany jedynie do wstrzyknięć dostawowych i powinien być podawany wyłącznie przez lekarza. Przed użyciem sprawdzić integralność strzykawki i datę ważności. Nie używać igieł innych niż wskazane. Produktu nie wolno wstrzykiwać, gdy staw jest zainfekowany lub objęty poważnym stanem zapalnym. Iniekcji należy unikać w przypadku trwających infekcji lub stanów zapalnych skóry w pobliżu miejsca iniekcji. Jest produktem jednorazowego użytku, jakość i sterylność są zagwarantowane tylko wtedy, gdy strzykawka jest szczelnie zamknięta. Ewentualne pozostałości należy zatem usunąć i nie wykorzystywać ponownie nawet po nowej sterylizacji. Nie używać produktu, jeśli opakowanie jest już otwarte lub uszkodzone. Po zastosowaniu wyrzucić igłę do odpowiedniego pojemnika. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek składnik preparatu.  Nie był testowany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Twój koszyk